wtorek, 23 września 2014

"Drzewa i krzewy liściaste" Katrzyna Łazucka-Cegłowska, Maciej Mynett

Ilość stron: 144
Oprawa: twarda
Format: 22 x 19cm
Papier: dobry gatunkowo
Wydawnictwo: Multico
Cena podstawowa: 28 zł
Gdzie kupić: http://www.matras.pl/drzewa-i-krzewy-lisciaste-228-gatunkow-i-odmian-do-polskich-ogrodow.html?aff=7

Moja opinia: ***Na wstępie, jak to zwykle bywa w takich książkach, znajdują się krótkie porady na temat wybierania roślin, sadzenia ich, nawożenia i nawadniania.
A następnie mamy bardzo ładnie przedstawiony szereg gatunków drzew i krzewów liściastych. Rośliny do katalogu wybrane zostały pod względem odporności na nasze warunki klimatyczne, więc nie znajdziemy w książce okazów, które należy zimować w piwnicach. Każdy opisany gatunek opatrzony został bardzo ładnym zdjęciem przedstawiającym cechę charakterystyczną danej rośliny. Tuż przy zdjęciu znajdują się symbole umożliwiające szybką klasyfikację rośliny: czy jest ona krzewem, czy drzewem i jakie stanowisko preferuje. Wielu informacji na temat danego gatunku nie znajdziemy w tej książce. Tylko podstawowy opis wyglądu i wymagań, ewentualnie odmian w jakich roślina występuje, ale jest to doskonały początek dla wprawnych poszukiwaczy.
Drzewa i krzewy umieszczone są w książce w kolejności alfabetycznej, według polskich nazw, więc odnalezienie raz już widzianego egzemplarza nie stanowi większej trudności.
Prawdziwą perełką jest "Kalendarz atrakcyjności roślin", przedstawiający każdą opisaną w książce roślinę w tabeli graficznej pokazującej jej kolor liści i kwiatów w zależności od pory roku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wasze opinie: