poniedziałek, 15 września 2014

"Zamieszkaj w ogrodzie" David StevensIlość stron:176
Oprawa: miękka
Format: 26,5 x 23 cm
Papier: wysokiej jakości
Wydawnictwo: Muza SA
Cena podstawowa: 49,99 zł

Moja opinia: ***


Książka "Zamieszkaj w ogrodzie" Davida Stevensa, przedstawia jak w nowoczesny sposób urządzić swój ogród tak, aby był idealnym miejscem do spędzania czasu. 
Stevens przedstawia ogrody jako "pokoje", dla których rośliny są tłem - a raczej ścianami, dachami czy podłogami. W książce nie znajdziemy opisów gatunków roślin pojawiających się na zdjęciach, nie będzie tam też nic o pielęgnacji ogrodu. Przedstawione są w niej raczej rozwiązania architektoniczne, pomysły na wspaniały wystrój naszego ogrodu, tak by przypominał on mieszkanie - komfortowe, nowoczesne, miłe dla oka. 
Przepiękne zdjęcia przedstawiają ogrody z różnych stron klimatycznych, urządzone w różnych stylach. Rozdziały dzielą książkę zgodnie z koncepcją "pokoi w ogrodzie". Jest więc osobno "relaks" z wygodnymi kanapami wyłożonymi mnóstwem poduszek, leżakami. Następnie przechodzimy do jadalni, przy której każdy prawdziwy kucharz ma swoje miejsce do zadziwiania gości - grill wraz z odpowiedniej wielkości ladą do przyrządzania posiłków. Nie może również zabraknąć pokoju dziecinnego, z huśtawkami i zjeżdżalniami.
Ciekawym pomysłem są oliwkowe ramki, w których mamy opis jak wykonać niektóre z przedstawionych w książce elementów. I tak możemy znaleźć porady jak wybudować drewnianą przegrodę, jak obsadzić dach rozchodnikiem, czy też projekt wykonania grilla wraz z miejscem do siedzenia. 
Chociaż większość rozwiązań wydają mi się bardzo trudne do zrealizowania w naszym klimacie, z przyjemnością oglądnęłam zdjęcia tych niesamowitych miejsc. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wasze opinie: